Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Hybryda krok po kroku i pomysły (40 zdjęć)

hybrydy jak zrobić

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Początkujący w tym fachu mają zawsze wiele pytań dotyczących robienia hybrydy krok po kroku. Proces tworzenia jest łatwy, obecnie wiele osób wykonuje usługi manicure, a wiedza jak to robić jest dostępna za darmo, nawet w internecie. Oczywiście zalecamy profesjonalne szkolenia, jeśli myślisz o tym zajęciu na poważnie. Ważne, by hybrydę wykonywać regularnie, zrozumieć podstawy jej tworzenia oraz stosowane techniki, aby wszystko przebiegło szybko i bez trudności. Sposób nakładania lakieru hybrydowego jest bardzo prostym procesem, możesz samodzielnie studiować techniki i nowości, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje, a tym samym robiąc coraz lepsze paznokcie.

jak zrobić samemu paznokcie hybrydowe krok po kroku
Każda kobieta przynajmniej raz doświadczyła trudności związanych ze malowaniem paznokci zwykłym lakierem, bardzo często już po pierwszym dniu lakier pękał, kruszył albo łuszczył się. To właśnie z powodu tego problemu, żelowy lakier do paznokci szybko stał się bardzo popularny i właściwie wyparł tradycyjne malowanie paznokci. Taki manicure utrzymuje się około 2-3 tygodni, a czasem dłużej, wszystko zależy od kondycji paznokcia oraz jego wzrostu. Ponadto nie trzeba długo czekać na wyschnięcie lakieru, co znacznie upraszcza cały proces.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Poniżej instrukcja jak krok po kroku zrobić paznokcie hybrydowe oraz jak bezpiecznie usunąć lakier z płytki paznokcia. 

Jak zacząć robić hybrydy – usuwanie lakieru do paznokci

Bardzo często słyszymy, że lakier hybrydowy psuje paznokcie. Jednak nie o niego tu chodzi, wiele dziewczyn chodzi z nim od lat i nie ma żadnych problemów z płytką paznokcia.  Często chodzi o zupełnie coś innego, naruszenie procedury usuwania lakieru żelowego. Robiąc to samodzielnie, bez doświadczenia, można rzeczywiście zrujnować paznokcie. Zwłaszcza jeśli lakier jest odklejany lub co gorsza, odrywany. Jest to niestety poważny błąd, po którym nasza płytka paznokcia będzie w dużo gorszej kondycji. Na prawdę warto “stracić” parę złoty i umówić się na profesjonalne ściągniecie lakieru w salonie kosmetycznym. 

Jak zrobić hybrydy – dwa sposoby na usunięcie lakieru hybrydowego:

 • Za pomocą acetonu (zmywacza) i folii. Opcja jest prosta i szybka, ale jeśli zabieg zostanie wykonany niestarannie, istnieje możliwość uszkodzenia płytki paznokcia. Aby rozpuszczalnik mógł nasiąknąć i zmiękczyć lakier, odcina się błyszczącą warstwę. Następnie waciki obficie zwilżone acetonem owija się wokół paznokcia, palce owija się folią, aby aceton nie odparował. Po około 15-20 minutach, folię z płatkami kosmetycznymi ściąga się i usuwa, a pozostałości lakieru hybrydowego należy wypolerować miękkim pilnikiem, w kierunku od naskórka do końcówki. Aby nie przesuszać skóry, przed zabiegiem można nałożyć na dłonie krem nawilżający. 
 • Frez. Doskonałe rozwiązanie, aby usunąć lakier hybrydowy bez wychodzenia z domu i to bez użycia acetonu. Ten pomysł będzie jednak wymagał użycia urządzenia – frezu. Frez umieszcza się poziomo w stosunku do płytki paznokcia i odcina płynnymi ruchami z lekkim równomiernym naciskiem. Polerowanie odbywa się za pomocą miękkiej dyszy. Usuwanie lakieru hybrydowego w domu można również wykonać pilnikiem o różnej twardości, jednak w tym przypadku proces potrwa dłużej i istnieje ryzyko, że poobcierasz również skórki. Frez jest rozwiązaniem bardzo szybkim, jeśli nabierzesz w tym większego doświadczenia. 

Ważne! W żadnym wypadku nie należy zdzierać powłoki z paznokcia bez uprzedniego namoczenia lub odcięcia, ponieważ istnieje możliwość uszkodzenia płytki paznokcia.

jak zrobić hybrydy w domu

jak zrobić hybryde w domuJak przygotować paznokcie do hybrydy

Dla początkującego ważne jest, aby zrozumieć, że przed pokryciem paznokci dekoracyjną warstwą lakieru należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. 

Jak zrobić manicure hybrydowy – przygotowanie paznokci:

 • Na początku należy wszystkie stare powłoki ostrożnie usunąć z paznokcia. Jeśli jest to żel do polerowania, nie można obejść się bez maszyny do manicure i odpowiednich narzędzi, a jeśli jest to zwykły lakier, wystarczy zmywacz;
 • Pamiętaj, że skórka musi zostać usunięta. Odbywa się to za pomocą frezu lub obcinacza do paznokci. W każdym razie obszar, który urósł na płytce, należy podnieść za pomocą popychacza lub pomarańczowych patyczków do manicure. Podczas używania szczypiec do skórek, dłonie należy potrzymać w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć naskórek, jednak całą pracę wykonujemy już na suchej płytce paznokcia. 
 • Utwórz pożądany kształt na wolnej krawędzi paznokcia za pomocą nożyczek lub pilnika;
 • Usuń połysk z powierzchni płyty za pomocą miękkiego polerowania i stwórz szorstką powierzchnię dla lepszej przyczepności do sztucznego materiału (można to również zrobić za pomocą miękkich frezów przy niskich prędkościach);

Ważne! Przed zabiegiem nakładania lakieru żelowego lub hybrydowego nie można używać żadnych kremów ani olejków.

jak zrobić pierwszy raz hybrydy

jak się robi paznokcie hybrydowe

paznokcie hybrydowe jak zrobić samemu w domu

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku

Gdy paznokcie są już wstępnie przygotowane, można przystąpić do zabiegu. Ze sprzętu na pewno będziesz potrzebować lampy stołowej do manicure, aby spolimeryzować powłokę, bez niej lakier hybrydowy po prostu nie stwardnieje. Niezależnie od tego czy wybierzesz UV, LED czy zwykłą lampę hybrydową, nie ma to większego znaczenia. Najważniejszy jest czas, przez jaki każda warstwa musi być trzymana pod światłem, a to wszystko zależy już od wybranego przez Ciebie sprzętu. 

Jak zrobić hybrydy krok po kroku – technologia nakładania lakieru hybrydowego:

 1. Nałożenie primera do paznokci – specjalnego płynu zapewniającego lepsze przyleganie warstwy żelu do naturalnej płytki. Jeśli kosmetyczka zauważy, że klient ma zwiększoną tłustą skórę lub potliwość, konieczne jest dodatkowe potraktowanie płytki odtłuszczaczem do paznokci w celu wysuszenia powierzchni.
 2. Pierwsza warstwa to baza. Nakłada się cienką warstwą i równomiernie rozprowadza bez wnikania w skórę. W razie potrzeby wyrównaj drobne wady.  Czasami na tym etapie można zdecydować się na bio-żel w celu wzmocnienia płytki paznokcia. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się, podstawa jest suszona w lampie na 1-2 paznokcie na czas dwóch minut.
 3. Czas na główną część, jaką jest zastosowanie lakieru hybrydowego. Lakier hybrydowy nakłada się zwykle w 2 warstwach, susząc każdą z nich osobno. Postępuj zgodnie z tą samą technologią: nałóż lakier na paznokcie jednej dłoni i susz w lampie przez określony czas, a następnie powtórz to samo z drugą warstwą. 
 4. Następnie warto użyć specjalnego płynu do usunięcia lepkiej warstwy z lakieru hybrydowego. Aby kosmki z waty nie przeszkadzały w pracy, warto kupić dobre materiały eksploatacyjne w specjalistycznym sklepie – niestrzępiące się serwetki do manicure.
 5. W wersji klasycznej, bez dodatkowych decyzji projektowych, po kolorze nakładany jest top. Trwałość powstałej powłoki w dużej mierze zależy od jakości bazy i topu pod lakier hybrydowy, dlatego należy poświęcić im szczególną uwagę i wybrać te najbardziej polecane i godne uwagi.  Warto również pamiętać o pokryciu powierzchni warstwą wykończeniową, łącznie z uszczelnieniem końca dolnej krawędzi.
 6. Po zakończeniu tworzenia dekoracyjnej powłoki warto zadbać o skórę – nałożyć oliwkę do skórek lub zastosować krem nawilżający. Dzięki temu nowo zrobione paznokcie będą prezentowały się jeszcze lepiej. 

jak zacząć robić hybrydy

paznokcie hybrydowe jak zrobić

jak sie robi hybrydy

Jak zrobić manicure hybrydowy – inspiracje i pomysły:

Poniżej jak zawsze zostawiamy kilkadziesiąt pomysłów, wierząc, że coś Cię zainspiruje do pracy i wykonywania coraz piękniejszych paznokci. Mamy nadzieję, że nasze instrukcje okażą się pomocne przy tworzeniu paznokciowych dzieł sztuki.

hybryda jak zrobic

jak się robi hybrydy krok po kroku

jak zrobić french hybrydowy z paskami

hybrydy jak zrobić

hybrydy jak zrobić

jak zrobic hybrydy w domu

jak sie robi hybrydy krok po kroku

jak robimy hybrydy

co potrzebne do hybryd

co potrzeba do hybrydy

jak robić hybrydy

jak robić hybrydy krok po kroku

co potrzebne do zrobienia hybrydy

hybryda krok po kroku z primerem

co jest potrzebne do zrobienia paznokci hybrydowych

co jest potrzebne do zrobienia hybrydy

jak zrobic hybryde na stopach

krok po kroku jak zrobic hybrydy

jak robi się hybrydy

co jest potrzebne do wykonania hybrydy

paznokcie hybrydowe instrukcja

jak zrobić pedicure hybrydowy

jak zrobic hybryde na swoich paznokciach

jak zrobic hybryde semilac

jak zrobic hybryde w domu krok po kroku

neonail jak zrobic hybryde

pedicure hybrydowy krok po kroku

jak zrobić hybrydowe paznokcie

jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu

jak zrobić matowe paznokcie hybrydowe

krok po kroku jak zrobić paznokcie hybrydowe

jak samemu zrobić hybrydy

jak zrobić wzorki na hybrydzie

jak dobrze zrobic hybryde w domu

przezroczyste hybrydy jak zrobić

jak się robi paznokcie hybrydowe krok po kroku

jak wykonac hybryde krok po kroku

jak zrobić ombre na hybrydach

jak wykonać manicure hybrydowy

jak zrobić ombre hybrydą krok po kroku